Mobilemenu
Profile

Tarihin En Kötü Snowboard İcatları

Pivit Bağlamalar

Pivit bağlamaları, Amerikalı snowboard’cu Christopher Scott Hassell’in icat etti. Konsept? Yanal menteşeli bir çift bağlamadan ibaret. Fazlasıyla esnek bu sistem işe yarayacak gibi görünüyor ama dizlerini ve ayak bileklerini seven her snowboard’cu bu bağlamalara şüpheyle yaklaşıyor!

Snowboard Batonu

Görüntü itibariyle selfie çubuğuna benzeyen bu “değnek” birçok snowboard’cuyu fazlasıyla tedirgin etti! Düşünsenize denge sağlamak, hızlanmak, manevra yapabilmek için tasarlanan bu “sopa” kötü niyetli kişilerin elinde bir silaha dönüşebilir! Böyle bir aparatın snowboard dünyasında yeri olabileceği düşünülmüştü. Neyse ki yoktu!

Rotary-Ah Bağlamaları

Dönebilen bağlamalar snowboard dünyasının Freddy Kruger’ı gibidir; bir türlü ölmek bilmezler ve hep geri dönerler! Bağlamanın alametifarikası öndeki ayağın tahtaya paralel olacak şekilde dönebilmesine izin vermesi. Tek sorun, hiç kimsenin böyle bir şeye ihtiyacının olmaması! 196 euro’luk fiyatıyla eBay’de satış rekorları kıramaması size bir şeyleri fısıldamıyor mu?

Fatblades

Kısa ama geniş iki küçük kayak/board kırması “ayaklık” snowboard bağlamalarıyla donatılmış halde. Kayma kalitenizde fark yaratabilir misiniz o belirsiz ama Fatblades’lerinizi istediğiniz çizme ve kıyafetlerle giyebilirsiniz! Üstelik herkes size onları soracak ve onlarla kaymanın nasıl bir şey olduğunu merak edip kıskançlık krizine girecek. Hadi canııııım!

LED’li Snowboard’lar

Bazıları otomobillerini sanayiye götürüp modifiye ettirir, cam filmi taktırır, sağına soluna ışıklar ekletir ya… Bazıları da bu fikre bayılıp snowboard’larını LED ışıklarla bezemeyi sever! Herhalde rampalardan uçtuklarında kuzey ışıkları etkisi yarattıklarını ve herkesin kendilerine hayran olduklarını sanıyor. Yoksa başka hangi saçma fikre kapılıp böyle bir şey üretirler ki? 

Vidalı Pervaneli Snowboard

Bu tuhaf “cihaz” bir okul projesi için hevesli iki Fransız öğrencisi tarafından hazırlanmıştı. Muhtemelen board’cuları lift sırasında beklemeden tepeye çıkartmak için tasarlanmıştı. Yukarıya doğru giderken yanınıza Yüzüklerin Efendisi üçlemesini almayı unutmayın. Tepeye varınca hangisinin en iyisi olduğu kanısında kesinlikle bir fikriniz oluşur!

Kar Yelkenleri

En iyi buluşlar yeni şeyler yaratmak için, kendi başlarına mükemmel işleyen iki şeyi karıştırdığınızda ortaya çıkar. Ne yazık ki kar yelkenleri bunlardan değil! Hızını eğimden mi, yoksa rüzgardan mı aldığı belli olmayan bu sörfvari alet neyse ki ortalıklarda pek görünemiyor.

Yibb Boards

Hayalini sorduğunuz snowboard’cular arasında “Board’un kolları olmasını isterdim” yanıtını her aldığınızda cebinize 1 lira koyacağınızı söylesek günün sonunda ne kadar servetiniz olurdu? Belki şu bir köşede uyuyan sokak köpeğininki kadar! 2000’lerin ortasında birkaç aklıevvelin ürettiği bu “ucube” belki dizleri artık tutmayan huzurevi sakinlerinin kış eğlencesi olabilir!

Hangboards

Bu listede saf komedi değeri için izlemeniz gereken bir video varsa işte o da bu! Hangboard’lar, snowboard’ları her şeyle asma-kayma özelliğiyle birleştiriyor. Ama bu dahiyane bir şey değil! Yerdeki karları yalayarak asılı bir şekilde kaymak isteyenler varsa, onlara bir şey demek mümkün değil tabii! Üretildikleri 2007 tarihin en kötü yılı olabilir mi?

Dual (Çift) Snowboards

Gelmiş geçmiş en korkunç snowboard icadı bu olsa gerek. Esas itibariyle bunları denemek isteyenlere karşı elimizde hiçbir silah yok! Aslında bu ürün yağlı bir kayak çiftinden başkası da değil. Durum böyleyken markanın kendisini akıcı bir snowboard markası olarak pazarlamaya çalışması da işleri iyice vahimleştiriyor.