Mobilemenu
Profile

Taşıması Kolay 5 Hiking Çadırı

Bu yaz birçok doğa tutkunu yolunu bir şekilde hiking yapabileceği yerlere düşürecek. Eğer siz de bu yazı ya da bir kısmını doğa ile iç içe geçirmeyi planlıyorsanız kamp yaparken mutlaka yanınızda bulunması gereken en iyi hiking çadırlarına göz atın.

Vango Banshee 200

Dünyanın en çok satılan hiking çadırlarından biri olan Vango Banshee özellikle gündüz ışığını alması, su geçirmemesi ve pratik olmasıyla sıkça tercih ediliyor.

İki ayrı girişi bulunan bu çadır dışarıdan bakınca küçük gibi görünse de iç hacmi epey geniş. İki kişinin rahatça sığabildiği çadırda farklı renk seçenekleri de mevcut.Yalnız başına ya da çift olarak seyahat edenler için ideal.

Kaç kişi sığar: 2

Ağırlık: 2.35kg

Kurma süresi: 7 dakika

Boyut: 270 x 174 x 95cm

Fiyat: 87-130 Euro arası

Coleman Monviso 200

Sırada rahatlığına kimsenin itiraz edemeyeceği bir çadır var. Evet, belki görünüşü diğerlerinden biraz daha büyük olduğu için biraz hantal duruyor ama içine girdiğinizde durumun hiç de öyle olmadığını fark edeceksiniz

3.5 kiloluk ağırlığı ile görünüşünden hayli hafif olduğunu kanıtlayan Coleman Monviso hiking için biçilmiş kaftan. Öndeki sundurması ile çamur içinde kalan botunuzu dışarıda tutmanız da mümkün. Üstelik ıslanma riski de yok.

Kaç kişi sığar: 2

Ağılık: 3.5kg

Kurma süresi: 10 dakika

Boyut: 320 x 130 x 115cm

Fiyat: 98-110 Euro arası

Scorpion 2

Bu çadır özellikle uzun yola çıkan hiking tutkunlarının favorilerinden biri. En zorlu zemin ve hava şartlarında bile sizi yarı yolda bırakmayan Scorpion 2 çok iyi ayarlanmış su yalıtımı, en zorlu fırtınalarda bile su koyvermeyen sağlam kumaşı ile kendisine güvenenleri yanıltmıyor. Doğayla uyumlu yeşil rengi çok sık tercih edilse de başka renk seçenekleri de mevcut.

Kaç kişi sığar: 2

Ağırlık: 2.65kg

Boyut:  205 x 110 x 105cm

Fiyat : 250 Euro

Force Ten Helium Carbon 200

Kabul etmeliyiz ki, Force Ten Helium Carbon 200 pahalı bir çadır. Ama paraya kıyarsanız da hayatınız boyunca dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz ve kalitesiyle sizi asla hüsrana uğratmayacak bir çadıra sahip olacaksınız.

Bir kilodan bile az olan ağırlığı ile neredeyse varlığını bile hissedemeyeceğiniz yüküyle fark yaratan çadır, asla su ya da güneş sıcaklığını geçirmemesi, fermuarını kapattığınızda vahşi hayvanların saldırısından bile sizi koruyacak sapasağlam kumaşıyla bu işe gönül verenlerin ilk tercihi oluyor.

Kaç kişi sığar: 2

Ağırlık: 948 gram

Kurma süresi: 7 dakika

Boyut: 210 x 120 x 100cm

Fiyat: 368-440 Euro arası

Vango Beta 350 XL

Daha ziyade grup olarak hiking yapmaya karar veren ekipler için ideal olan Vango Beta 350 XL uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor. İç hacmi epey geniş olan çadır biraz ağır olsa da dönüşümlü olarak taşınırsa grupların epey işine yarayacaktır.  Özellikle kısa süreli geziler için tercih edilebilir

Kaç kişi sığar: 3

Ağırlık: 7.1kg

Kurma süresi: 15 dakika

Boyut: 210 x 200 x 135cm

Fiyat: 70-100 Euro arası

Kaynak: www.mpora.com