Mobilemenu
Profile

Team Farang Türkiye'de Kanatlanmıştı

Daha önceki yazımızda parkur sporundan ve vaat ettiklerinden bahsetmiştik. Bu kez de dünyada parkur sporunu belki de en iyi yapan grubu tanıyalım diyoruz. Ne dersiniz? Team Farang; Bangkok merkezli, birçok ulustan arkadaşımızın bir araya gelmesiyle oluşturulmuş bir parkur grubu. Tayland dilinde patates takımı anlamına gelen enteresan bir isimleri var. Fakat yaptıkları, bizim argomuzda patatese yüklediğimiz anlamlarla hiç de bağdaşmayacak cinsten enstantaneler içeriyor. Hele ki Jason Paul isminde bir sporcuya sahipler ki sormayın gitsin. İşte Team Farang’ dan Jason Paul’un Tokyo sokaklarında yaptıkları!

Bu harika çocuklardan Ryan Doyle ilk kez 2013 yılında İstanbul’a geldi. Parkur Türkiye grubundaki gençlerle tecrübelerini paylaşan sporcu, Türkiye’ yi çok sevmiş olacak ki aynı yıl içinde bir kez daha ülkemizi ziyaret etti. Hem de diğer arkadaşlarını da yanına alarak. Jason Paul’un da içinde bulunduğu gurup üyeleri bu kez bir kulaklık markasının reklam filminde oynadılar. Ortaya da her zamanki gibi harika görüntüler çıktı.

Team Farang 2014 yılında ise çok daha anlamlı bir proje için Türkiye’de idi. Yüz yıl önce gerçekleşen nüfus mübadelesi sonucu boşaltılan ve kaderiyle baş başa bırakılan eski Rum köyü Kayaköy’ e gelen grup, burada da harika bir çekim gerçekleştirdi. Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan köy, parkur için hem gizemli hem de riskli bir rota vazifesi gördü. İşte Kayaköy’ de kaydedilen muhteşem görüntüler…