Mobilemenu
Profile

The Shadow Campaign

The Shadow Campaign 2014-2015 sezonu için çekilmiş 4 kısa filmden oluşuyor. Adını kayak markası DPS’ten alan DPS Koalaları (Sporcuları) Kanada’dan Şili’ye kadar fırtınaların peşinden gidiyorlar. Sporcuların bu macera dolu yolculukları sırasında ortaya çıkarttıkları sinematik ve sportif açıdan artistik ögeler kısa film serileri halinde, dünya çapındaki pek çok film festivalinde gösterime girecek.

Sanctuary Dört filmden oluşan kampanyanın ilk filminin ismi olan “Sanctuary” kelimesi barınak, sığınak, kutsal yer anlamına geliyor. Sanctuary filminde DPS Koalaları’nı bizi yıllardır güneye çeken gizemin içine dalarken görüyoruz. Zack Giffin, Santi Guzman, Olof Larsson ve Piers Solomon And Dağları’nın tepelerinde yaz aylarında oluşan toz karlarda sörf yapma umuduyla yazlık mekanlarını geri bıraktılar. Şili’deki Valle Nevado’ya varıp hayalini kurdukları tozkarlı zirveler yerine, Mars toprağını andıran kuru zemini görünce tüm hevesleri kaçtı fakat uçuşan akbabalar onlara yaklaşmakta olan bir fırtınayı müjdeliyordu…

Whitewash DPS Cinematic, Gore-tex ve Outdoor Reseach ile birlikte “The Shadow Campaign” serisinin ikinci filmi olan Whitewash’u (badana anlamına geliyor) gururla sunar. Whitewash bizleri Kuzeybatı Pasifik’in en güzel yerlerinden olan Baker Dağı’na götürüyor. Yerkürenin tüm noktalarındaki fırtına dalgalarını takip eden DPS Koalaları (Sporcuları) Zack Giffin, Santi Guzman, Olof Larsson ve Piers Solomon geçen sezonun en güçlü Baker fırtınasında yerlerini almak için yola çıktılar ve bu beyaz cennetteki beş günlerini kayak yaparak geçirdiler. Ekip, daha fazla kayak yapamayacak kadar yorgun düşene kadar kaymaya devam etti. Bizlere de bu hoş kısa filmin keyfini çıkartmak kaldı.

Sun Dog Arjantin’de bulunan Bariloche’ye tepeden bakan Refugio Frey, kapısını çalan her gezginin ortalığı birbirine katan rüzgârlara karşı tek koruyucusudur. Conga adındaki bir köpek gelip bulaşıcı enerjisiyle kayakçı Santiago Guzman’ı tepelere götürür ve rüzgârla süpürülen bu manzara, vahşi atmosferde bir günlerini beraber geçiren bu iki dağ aşığının yaşadığı saf mutluluğun fonu haline gelir.

Inversions British Columbia’nın tam göbeğinde yer alan Baldface Lodge dünyanın en kaliteli toz karına sahip olmasıyla ünlüdür. Ancak Aralık 2014’ta DPS takımı kısa bir kayak filmi çekmek için bölgeye ulaştığında durum hiç de böyle değildi. Gri ve merhametsiz hava, kayak için yetersiz olan kar miktarı gibi sınırlı olanaklar göz önüne alındığında tek seçenekleri sıçrayışlar yaparak, taklalar atarak krizi fırsata çevirmekti. Fakat sonunda şans yüzlerine güldü; bulutlar aralandı ve sporcular hem güneş ışığıyla hem de muhteşem bir manzara ile buluşma şansı elde etti. En bahtsız yolculuklarda bile şansın her an dönebileceğinin bir kanıtı bu.