Mobilemenu
Profile

Tozlu Yollardan Karlı Dağlara

Bazen dünyanın en iyilerini zorlamak da iyidir. White Style 2015 sporcularının hemen hemen hepsi Kanada’nın dev rampalarında taklalar atıp, zorlukların üzerinden gelmeye alışkın. Peki, yeteneklerini kar kaplı rampalarda da gösterebilirler mi?

Avusturya’nın Leogang şehrinde organize edilen White Style 2015’in cevabını bulmaya çalıştığı soru da buydu. Cevap ise; evet! Bu bisikletçiler, insan sınırlarının ötesindeler.

White Style şahane bir oluşum. 9 yıldır aktif ve bu sene 2015 FMB World Tour’un açılışını yaparak, gelecek yıllarda çarpıcı işlere imza atacağını herkese kanıtladı.

Brett Rheeder ve Brandon Semeruk gibileri henüz bu organizasyona katılmamış olabilir ama Polonyalı sihirbaz Szymon Godziek, 2015 yılında White Style’a katılarak evine altın madalya ile döndü. Kürsüde onu takip edenler ise Britanyalı bir ikili; Matt Jones ve Daryl Brown oldu. Ancak muhtemelen bu yazıyı okumanızın nedeni sıralamalar değil.

Büyük olasılıkla bu yazıyı dünyanın en iyilerinin, karla kaplı parkurda mükemmelleştirdikleri çılgın "freestyle" hareketleri görmek için okuyorsunuz. Biz de size en çok görmek istediğiniz şeyi vermek istiyoruz.

Bu senenin olayı kar kaplı parkurlar, ama sonraki 5 yılda neler olacağını tahmin bile edemiyoruz! Hepsi kar üzerinde yeterince geliştiklerinde, profesyonel bisikletçilerimizi lav havuzları ya da açık aslan kafesleri üstünde zorlayabiliriz! Ne de olsa düşenlerin sayısı fazla olmayacak…

Kaynak: http://mpora.com/articles/white-style-mtb#YAPy4OOGimHHYue8.97