Mobilemenu
Profile

Türkiye’deki En Ucuz Tatil Yerleri

Yazın gelmesiyle birlikte insanlar akın akın tatile gitmeye başladı. Eğer hala nerede tatil yapacağınız konusunda tam bir karar veremediyseniz ve “hem ucuz hem şöyle kaliteli bir yer olsun” diye bir arayışınız varsa listemizdeki yerlere bir göz atın deriz.

Sığacık, İzmir

Türkiye’nin en sakin tatil yerlerinden biri ile başlayalım. Çok kimsenin bilmediği, gitmenin de biraz zor olması nedeniyle adı sık anılmayan tatil yerlerinden biri olan Sığacık, küçük ve ekonomik bir tatil arayanlar için uygun bir yer. Bölgede fazla otel yok daha ziyade pansiyonlar konaklama için kullanılıyor ve onların da neredeyse hepsi uygun fiyatlı. Sığacık’ın sahili oldukça temiz ve özellikle liman kıyısında birçok restoranda yerel lezetleri tatmanız gerekiyor. Her şeyin günlük ve taze olduğu restoranlar tam bir yaz keyfi vadediyor. Sığacık’ta en çok tercih edilen bölge ise Teos Plajı.

Gökçeada, Çanakkale

Gökçeada tatil bahsi geçerken adı sık anılan yerlerden biri değil. Bölgeye gidenlerin tercihi daha ziyade Bozcaada da olsa, Gökçeada’yı da es geçmemek gerekiyor.

Gökçeada’nın sahil şeridi o kadar geniş ki nerede denize gireceğinizi şaşırabilirsiniz. Pansiyonlar, sezonuk kiralanan evler ya da oteller… Hangisini seçerseniz seçin diğer tatil yerleri ile aradaki bariz fiyat farkını keşfedebilirsiniz.  Gökçeada ayrıca hiking ve özellikle Rüzgar Sörfü yapanlar tarafından da sık sık tercih edilen bir yer. Tatilinize macera da eklemek isterseniz aklınızda olsun deriz. Zeytinli, Tepeköy ve Aydıncık en sık tercih edilen yerleri Gökçeada’nın.

Selimiye, Muğla

Marmaris‘e bağlı Selimiye Köyü özellikle son yıllarda daha çok tercih edilmeye başlanan bir tatil beldesi. Marmaris’e 45 kilometre mesafede bulunan belde, saklı bir bahçeye andıran koyu ile birçok tatilcnin ilgisini çekiyor. Selimiye oldukça sapa bir yerde olduğu için yıllarca gizli kalan ve sadece yerel halk ve keşif seven tatilcilerin gittiği bir yerdi. Fakat son yıllarda yolların da çoğalması ve düzelmesiyle özellikle üst sınıftan birçok insan Selimiye’yi tercih etmeye başladı. Ama korkmayın fiyatlar hala diğer tatil beldelerine nazaran makul ve bozulmayan yapı ve kültür size harika bir tatil vadediyor.

Foça, İzmir 

Yine, İzmir’den bir yer ile devam edelim. İzmir’in diğer popüler ve çok tercih edilen yerlerine kıyasla daha az ilgi gören Foça genelede yerel halkın tercih ettiği tatil noktalarından biri. İzmir dışından pek turist almayan bölge İzmir merkeze de fazla uzak olmadığı için günübirlik tercih edilebiliyor. Bu, elbette ekonomik anlamda bir avantaj yaratıyor. Foça’da konaklama da yeme içme de  oldukça ucuz. İster bir günlük konaklayın, ister yiyin için isterseniz tekneyle tura çıkın, hiçbirinde vereceğiniz para diğer popüler yerlerdekilerden daha pahlı olmuyor. 

Didim, Aydın

Aydın’a uzanarak listemizi bitirelim. Didim sadece bir tatil değil aynı zamanda da tarihi bir önemi olan bir yer. Hem tertemiz sahillerinde yüzüp güneşlenebilir hem de bölgenin alametifarikası olan Apollon Tapınağı’nda tarih içinde bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Gece hayatı konusunda da iddialı olan Didim’de en önemli avantaj ise ekonomik olarak da yüz güldürmesi. Ulaşım için genel terch Bodrum havalanından karayoluna geçiş olsa da, bir road trip yaparak da bölgeye ulaşmanız oldukça kolay. Aklınızda olsun deriz.