Mobilemenu
Profile

Türkiye’deki Önemli Rafting Rotaları

Ülkemizde yaşayan rafting tutkunları oldukça şanslılar çünkü Türkiye’de her seviyede çeşit çeşit onlarca akarsu bulunmakta. Gelin, bunlar arasından öne çıkanlara göz atalım…

Melen Çayı

Melen  İstanbul’a yakın olması sebebiyle pek çok kişi için tercih sebebi bir bölge. 16 kilometrelik, orta seviye bir parkura sahip olan Melen günübirlik hafta sonu kaçamakları için ideal.

Dalaman Çayı

Turistik bölgelere yakınlığı nedeniyle ilginin yüksek olduğu Dalaman Çayı orta ve ileri seviyede rafting imkanı sunuyor. Dikkatli olun, tarihi ve doğal güzelliklerin etkisi altında kalıp kürek çekmeyi unutabilirsiniz!

Çoruh Nehri

Bu nehrin 1993 yılında Dünya Akarsu Şampiyonası’na ev sahipliğini yaptığını söylememiz size yeterince fikir veriyor olsa gerek! Burada farklı seviyede 4 parkur, toplam 260 kilometre rafting imkanı sizleri bekliyor…

Tabii hepsi bununla da sınırlı değil.  Türkiye’de rafting sporu ile ilgilenenlerin şanslı olduklarını sahip oldukları pek çok alternatife bakarak da anlayabilirsiniz: Köprüçay, Köprülü Kanyon, Dalaman Çayı, Alara Çayı,  Tortum, Dim Çayı, Çoruh Nehri, Melen Çayı, Zamantı Çayı, Eşen Çayı, Manavgat Çayı, Fırtına Deresi, Maçka, Kelkit Çayı, Barhal Çayı… Bunlar sizin için yeterli olmuştur herhalde!