Mobilemenu
Profile

Tutkulu Bir Bisikletçiyle Beraber Olduğunuzun 10 İşareti

Bir mobilya olarak bisiklet

Bisiklet temizliği ve bakımı, bisikletçilerin eşleri için iki ucu kirli değnektir. Bu işlerden anlamaya veya hazzetmeyenler parayı bastırır, bisikletlerini bakımını, tamirini, hatta temizliğini profesyonellere yaptırır. Elinden bu işler gelenler ve bunu da ayrı bir hobi olarak görenlerse bisikleti evin orta yerine getirir ve saatler sürecek bir temizlik ve bakım işine girişirler. Bisikletleri o kadar pırıl pırıl olur ki onu salondan kaldırmaya gerek bile görmezler! Sorsanız evin en güzel mobilyası haline gelmiştir!

Terli formalarla burun buruna

Eşinizin sürüş sırasında balkona astığı terli bisiklet kıyafetlerinden gına mı geldi? Kızmayın ama siz şanslı azınlıktasınız! Öncelikle kendisi formasını ve diğer eşyalarını en azından balkona kadar götürmüş. Birçokları banyoda, yatak odasında, hatta salonun orta yerinde bunları bırakmayı kendine hak sayar. Arkalarında bir ekip dolaşıyor zannederler ama o ekibin (yani sizin!) bu durumdan haberi olmaması işleri bozar!

 “Hayatım, bir kenara çekilir misin?”

Evin orta yerinde bisiklet demişken, sadece bakım zamanı onu çıkartıyorsa yine dua edin. Havaların kötü gittiği zamanlarda home trainer’ını kurmak için salonu tercih etmemesi için hiçbir sebep yok! Sizin de evde olduğunuz o günlerde karşısında monitör, pervane, sanal yarış ortamı içinde bisiklet üstünde bir eşle burun buruna olmayı gerçekten istemezsiniz!

Karanlıkta tek başına

Birlikte yatağa girip sabah tek başınıza uyanmaktan bıktınız değil mi? Sizin o çok şahane bisikletçi eşiniz gündelik hayatının içinde zaman bulamadığından bisiklete binme işini sabahın kör karanlık saatlerine aktarmaya iyice alışmış olmalı! Hayır, evden çıkarken yaptığı patırtı, uyku sersemiyken eve her seferinde hırsız girdi korkusu yaşamanıza sebep olması da cabası…

Eyvah yarış!

Yarış sezonu başladığında onun televizyon başından kalkmayacağını artık öğrenmiş olmalısınız. Özellikle büyük turların, zorlu etaplarında yayın öğlen başlar ve akşama kadar devam eder. Sizinki de hiçbir şeyini kaçırmak istemediği için bütün yarışı baştan sona izler. Kendinize ikinci bir televizyon alacaksınız ya da evden kaçıp gideceksiniz. Son çare yarışları izlemekten zevk almayı öğrenmek. Allah aşkına 6 saat yarış mı izlenir?

Şunu da alabilir miyim?

Bütçe sıkıntısı nedeniyle evinizin bir sürü ihtiyacını giderememenin veya uzun bir zamandır kendinize yeni bir pantolon alamamanın sıkıntısı çekiyorsunuz ama o, bir akşam yeni kaskını, retro formasını, ultra hafif yeni jant setini almakta hiç cimri davranmıyor! Dua edin “Hayatım, karbon kadrolarda indirim var” diyerek eve 10 bin liralık yeni bir fatura getirmesin!

Hafta sonu keyifsizliği!

Bütün arkadaşlarınız eşleriyle birlikte hafta sonu buluşup keyif yaparken siz evde tıkılıp onun fondosunu bitirmesini bekliyor ya da bu buluşmalara tek tabanca olarak katılıyorsunuz değil mi? Merak etmeyin yalnız değilsiniz! Arkadaş gruplarınızın buluşmalarını günler öncesinden ona haber verseniz de hep bir bahanesi vardır: “Hafta sonundan sonra hava bozacak”, “Lodos yeni durdu hayatım”, “Şehir dışından gelen bir arkadaşımız için süreceğiz”…

Kötüye hazır olun

Birçokları gibi siz de hafta sonları mükellef bir kahvaltıyı seviyorsanız, eşinizin bisiklet sevdası nedeniyle birçok sefer bu keyfin sekteye uğrayacağına emin olabilirsiniz. Kahvaltıya yetişme sözüyle sabah siz uyurken tura çıkıp (Gelirken sıcak simit de getiririm hayatım!) masada sizi bir başınıza çokça bıraktı değil mi? Tabii ki kabahat onun değil: “Zincir koptu sevgilim”, “Yolu kaybettim”, “Çok acıkmıştım börekçide düşündüğümden fazlasını yiyiverdim”…

Kayıp eşyalar

Bilgisayarınızı temizlediğiniz fiber bezleriniz mi kayıp? Emin olun bisikletini silmek için araklamıştır! Yeni aldığınız diş fırçanızı bulamıyor musunuz? Tabii ki zincir temizliği için kendisininki değil, sizinkini feda etmiştir!  Saatinizin pili mi alınmış? Işıkları için market yerine saatinizden almayı uygun görmüştür!

Her yere bisiklet

İlk başlarda duruma uyanamamıştı ama ne zaman annenizin oturduğu bölgede hoşuna giden rotalar olduğunu fark etti, her ziyaretinize bisikletini de getirmeye başladı değil mi? Hatta kimileri o ziyareti tamamen bisiklet üzerinde yapıp, kayınvalidesiyle kayınpederinin karşısına kan ter içinde, bisiklet taylarlarıyla ve zincir yağlı elleriyle çıkmaktan çekinmezler bile. Babanızın bakışları çok şey anlatıyor olmalı!

Tatil planları

Tatil planı yapmaya artık çekinmeye başlamış olabilirsiniz. Zira yine belki utana sıkıla, belki de pişkince yanınıza gelip son Fransa Turu’nda izlediği bir etaptaki dağlık rotayı da içine alan bir bölgede tatil yapmayı önerecek. Şanslıysanız Korsika etaplarından birinden bahsediyordur, yok Mont Ventoux ise belki de ayrılma vaktiniz gelmiştir! Böylece her uçuşunuzda bisiklet taşıma sıkıntısından ve monte edilmesini beklemekten kurtulmuş olursunuz.