Mobilemenu
Profile

Uçağı Takipte Kal Bernhard!

Wakeboard’un vadettiği heyecanı ve son zamanlarda kazandığı haklı şöhreti duymayan kalmamıştır. Fakat yerküremizden wakeboard sınırlarını dahi zorlamayı başarabilen sporcular çıkabiliyor. Bir tekne ya da jet-ski’nin çektiği wakeboard tahtalarına sıklıkla şahit oluyoruz. Peki, tahtayı özel üretim bir Ferrari’nin çekmesine ne dersiniz? Biraz daha ileri gidelim. Uçağın çektiği wakeboard’a ne demeli?

Şampiyon bir wakeboard sporcusu olan Alman Bernhard Hinterberger, 2013 yılında çılgınca bir gösteriye imza attı. En iyi yaptığı işi bu kez bir uçağın ardında gerçekleştiren Bernhard, gösteriye ev sahipliği yapan Po nehrini bile onurlandırmış olmalı.

Po nehrinde gerçekleştirilen bu büyük gösteriden bir yıl sonra, karşımıza bu kez Jorge Gill isminde bir maceracı çıktı. Onun gösterisi de en az Bernhard’ınki kadar heyecan vericiydi. Özel üretim bir Ferrari F50’nin arkasına takılan Jorge, Wakeboard’daki hünerlerini gözler önüne serdi.

Her geçen gün ekstrem sporlarla uğraşan insanların, “Yok artık!” dedirten gösterilerine şahit olmayalım. Galiba bu tür enstantaneleri görmemizi sağlayan güç, sporcularımızın sağlam karakterlerinde gizli. Ne diyelim? Gördüklerimiz göreceklerimizin teminatı olsa gerek…