Mobilemenu
Profile

Ucuz Ama Kaliteli 10 Yol Bisikleti

BTWIN TRIBAN 520

BTWIN uygun fiyatlarıyla bilinir. Triban 520 aralarında en yüksek fiyatlısı ama yine de benzer modellere göre oldukça mütevazı bir fiyata sahip. BTWIN SPORT alüminyum 6061 kadro sert ve çok yönlü tasarlanmış. Maşa karbon. Ağırlık pedalsız haliyle 9,9 kilo. Vites sistemi Shimano Sora olarak tercih edilmiş, ön artırıcı Sora 3, arka artırıcı Sora 9. Frenler, aynakol, kaset yine Shimano’nun ürünleri.  Hiç fena değil!

RADIAL REVERE 2.1

Radial, İngiltere’nin en köklü ve eski bisiklet markalarından. Marka, Radial Reverve 2.1’i düz yollarda sürülmek için tasarlamış. 9,65 kilogramlık Reverve 2.1, Radial markasıyla binmek isteyenlere giriş seviyesi olarak görülebilir. Radial Alloy 6061 kadro, Sora grup setiyle taçlandırılmış. Bilenler bilir; Sora başlangıç seviyesi yol bisikletlerinin vazgeçilmez grup setidir!

GIANT DEFY 3

Chris Froome ve Nairo Quintana’nın Fransa ve İspanya dağlarındaki düellolarından çok etkilenip kendinizi yokuşlara vurmaya heveslendiyseniz hemen bir koşu gidip Giant’ın performans serisinden Defy modelinden bir tane almaya bakın. Serinin abisi Defy 1 belki biraz tuzlu gelebilir ama ortanca kardeş Defy 3 uygun bir fiyata sahip. Karşılığında serinin alametifarikası 32 dişli tırmanıcı dostu kaseti sağlıyor. Pedalsız hali 9,5 kilo çekiyor. Vites ve fren takımları da tam bu segmentte olması gerektiği gibi…

SPECIALIZED ALLEZ

Nasıl Defy 3’ten büyük Defy 1 var, Specialized Allez’den büyük Specialized Tarmac var! Ama bir farkla: Allez alüminyum, Tarmac karbon kadroya sahiptir. Bu yüzden bir Tarmac alacaksanız düşük bütçeli bisikletler listesine bakmanıza gerek yoktur! Diğer taraftan Allez serisinin kadro geometrisi Tarmac’la hemen hemen aynıdır. Hatta dünyanın en çok tercih edilen yol bisikleti serisi olduğu bile iddia ediliyor. Esnemezlik, hafiflik ve performans bakımından son derece dengeli.

SCOTT SPEEDSTER 60

Yapısal olarak aerodinamik tasarımı optimize edilen Scott Speedster 60, markanın giriş seviyesinin en iddialı modeli. Alüminyum kadro, yarış seviyesinde tasarlanan açılar sayesinde performansı üst seviyeye çıkarabiliyor. Aero karbon maşa tasarımı da oldukça iyi. Shimano Sora ve Claris artırıcılar, Tektro Comp frenler ve Speedster Aero kadroya sahip bisiklet 10 kilonun biraz üzerinde. Bir iki kilo siz verirsiniz daha iyi bir performans sergilersiniz!

TREK 1.5

Güzel bir pazar günü fondo yapmak için bir bisiklet arıyorsanız Trek 1.5 işinizi fazlasıyla görecek kapasitede. Yumuşak sürüş kapasitesi, ömür boyu garantili kadrosu, çabuk hızlanması ve 30 dişli Tiagra vites sistemiyle Trek 1.5, markanın 1 serisinin medarı iftiharı olarak görülebilir. Kadrosu alüminyum, maşası karbon olan 1.5, ilk yol bisikletini alacak olanlara esnekliği ve istenirse çamurluk takılmaya müsait yapısıyla oldukça cezp edici. Kısacası onu kış başında alırsanız, bütün kış kullanırsınız.

TIFOSI CK7 GRAN FONDOCAMPAGNOLO VELOCE

Rahat, hızlı, fiyat/performans açısından inanılmaz ve her türlü koşula uygun bir bisiklet mi bakmıştınız? O zaman bütçenin sınırlarına dayanıp Tifosi CK7’yi tercih etmelisiniz. İsmi İtalyan taraftarların lakabı olabilir ama CK7 aslen bir İngiliz bisikleti. Soğuk kış aylarında yarış hızında sürebilmek için tasarlanmış bir canavar. Bunu da CK Colomubs 7005 kadrosuna, karbon maşasına, 50/34’lük Miche Team grupsetine ve Miche frenlerine borçlu. Tek handikapı 10 kiloluk ağırlığı.

MERIDA SCULTURA 903

Her ne kadar alüminyum kadroya ve orta sınıf parçalara sahip olsa da Merida Scultura 903 profesyonel takımların kullandığı bisikletlere benziyor. İşlevselliğinin yanında bu görüntüsüyle bile almaya değer. Rahatlığı ve gidonunun kullanışlığı frenlerinin biraz zayıf olmasını gölgelemeyi başarıyor. Shimano Tiagra grupsetine sahip bisikletin ağırlığı 9,6 kilogram. Karbon görünümlü alüminyum kadro gerçekten muhteşem bir güzelliğe sahip.

PINNACLE DOLOMITE 5

Disk frenler yol bisikletinin tartışılan konularının başında gelir. Güvenilirdir ama ağırdır; bu yüzden birçokları burun kıvırır. Pinnacle Dolomite 5, disk frenleriyle 9,5 kiloluk bir ağırlığa sahip. Açıkçası bu ağırlıkta standart frenler kullanan bisiklet çok sayıda var. Shimano 105 vitesleri ve Continental Grand Sport lastikler avantajları arasında. Belki tırmanışlar için muhteşem performans sergilemiyor; keşke 28 yerine 30 ya da 32 dişli kaset tercih edilseydi. Yine de cebinizden çıkanlara değer!

RIBBLE EVO-PRO CARBON

Teknik özellikleri tamam ama Ribble Evo-Pro Carbon’a şöyle bir iki adım geriye gidip baktığınız karşınızda gerçekten güzel bir bisiklet görürsünüz. Bu güzellik, boş bir güzellik de değil. Shimano Ultegra 6800 grup seti onu oldukça hızlı da yapıyor. Rahat gidonu ve selesi sayesinde son derece güvenli sürüşlere de imkan veriyor. Karbon, karbon fiber ve çelik karışımlı kadrosu sayesinde ağırlığı 8,5 kiloya kadar indirilmiş. Karşınızdaki gerçek bir profesyonel yol bisikleti almadan önce alabileceğiniz en kaliteli bisiklet. Tabii ondan vazgeçebilirseniz!