Mobilemenu
Profile

Ülkemizdeki En İyi 5 Kitesurf Noktası

Bu yaz tatil planınızı biraz farklılaştırmaya ne dersiniz? Otelde veya deniz kenarında dinlenmek güzeldir ancak bazen hayatlarımıza biraz keşif ve yeni heyecanlar gerekir. Tatilde gezin, dinlenin, bol bol yüzüp güneşlenin ama biraz da eğlenin! Çocukken uçurtma uçurduysanız inanın kitesurf tam sizlik!

Kitesurf yani adı üstünde “uçurtma” sörfü yapmak sandığınız kadar zor değil. Fotoğraflarda hep kaslı sporcuları görüyor olabilirsiniz ancak kitesurf için aşırı güç veya kasa hiç ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken şey rüzgarla dengeyi kurup eğlenmek. Suyun üstünde kontrolünüzü sağlayabilirseniz rüzgarın desteğiyle özgürce havalanıp taklalar atabilirsiniz.

Bu amaçta kullanmanız gereken birkaç ekipman var. Bunlar; ayağınıza takmanız gereken board ve gövdede bulunan trapeze 25 metrelik iple bağlı uçurtma. Tabii bir de rüzgar! Yaklaşık 8 saatlik bir eğitimle bu sporu zevk alarak yapabilir ve farklı bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bu alternatif tatil planı kafanıza yattıysa sizlere Türkiye’de kitesurf için en çok öne çıkan 5 bölgeyi sıralamaya başlayalım...