Mobilemenu
Profile

Güvenli, Heyecan Dolu ve Doğa Dostu

Windsurfing (rüzgar sörfü) hem heyecan dolu hem de güvenli az sayıda spordan biridir. Bu sporu tüm yaşantınız boyunca yapabilirsiniz.

Öğrenme süreciniz hiç bitmediğinden kendinize sürekli yeni hedefler koyabilirsiniz ve böylelikle canınızın hiç sıkılmaz. Şehir hayatının koşuşturması içinde doğayla zayıflayan bağlarınızı kurmanın en eğlenceli yollarından biri de rüzgar sörfü yapmaktır. Suyun üzerinde motor gürültüsü olmadan board’un suda çıkardığı hışırtı eşliğinde ve sadece rüzgarın gücüyle kayıp gitmek harika bir histir. Doğanın o muazzam gücünü onun koyduğu kurallara uymak şartıyla kullanabilmek ve süzülüp gidebilmek...

Sörf üzerindeyken aklınızı çok fazla kurcalayan bir şeyler olduğu takdirde dikkatinizin dağılması ve suya düşmeniz an meselesi olabilir.

Bu nedenle ister istemez sadece sörfe odaklanırsınız, beyninizin ve tüm ruhunuzun dinlenmesi, günlük uğraşılardan kopması için harika bir fırsat ortaya çıkar böylece.

Rüzgar sörfü yaparken hata yapmak bir sorun yaratmaz. Board’unuzun üzerine oturup dinlenebilir, su üzerinde batmadan vakit geçirebilirsiniz. Yelkeni bıraktığınızda hemen durursunuz. Hazır olduğunuzda yelkeni tekrar kaldırır ve yolunuza devam edersiniz.

Rüzgar sörfünde yaralanmalar, sakatlanmalar hemen hemen hiç olmaz. Rüzgar sörfü malzemeleri kontrolünüzden çıkıp sizi yoldan çıkarmaz, peşinden sürüklemez yani yeteri kadar uğraşmazsanız canınızı incitmez. Rüzgar sörfü malzemeleri çok dayanıklıdır. Hasar gördüğünde onarılabilir ve çok uzun süreler kullanılabilir. Malzemelerinizi değiştirmek istediğinizdeyse elinizdeki ekipmanı ikinci el piyasasında kolaylıkla satabilirsiniz.

Rüzgar sörfünü rüzgarın hızı düşük veya yüksekken de yapabilirsiniz. Rüzgar aniden artar veya azalır endişesiyle sahile çok yakın bir bölgede olmanız gerekmez. Rüzgarın azalması halinde bile kitesurf yapanlar sahilde otururken windsurfçüler suda bazı hareketleri deneyebilir veya seyir halinde olabilir. Hava kararıp rüzgar şiddetini arttırdığındaysa deneyimli sörfçüler heyecanlanır, yelkenlerini küçültüp denizle dans etmeye can atarlar.

İki rüzgar sörfçüsü suda beraber sörf yapabilirler, birbirlerine yardımcı olma veya birbirlerinden ekipman alıp verme işlemlerini sorunsuz gerçekleştirebilirler. Çarpışma tehlikesini düşünmediklerinden rüzgar sörfçüleri birbirlerine yaklaşabilir ve bu da onların sosyalleşmelerini kolaylaştırır.