Mobilemenu
Profile

X Games Oslo’da Bulunmanız İçin 5 Sebep

X Games’in Avrupa ayağının uyanışı, Aspen’de düzenlenen ana organizasyonu kaçıran herkes için adeta bir ‘hoş geldin’ duyurusu olmuş oldu. 

İskandinavya’da ılık ve güneşli bir atmosferde düzenlenen ve kayak, snowboard ile kaykayın harika bir kombinasyonu olan organizasyon, şaşırtıcı bir şekilde, belki de geçmiş geçmiş en iyilerden biri oldu. Bu güzel rekabeti kaçıranlar ve atmosferi yeniden yaşamak isteyenler için, X Games’in Oslo etabını ayağınıza kadar getirdik.

 1. Oslo

X Games’in Avrupa ayağının dirilişi esnasında Norveç’in başkenti Oslo’yu ev sahibi olarak görmek pek de şaşırtıcı olmadı. Bol miktarda alan, karlı ağaçlar ve iskele atlayışlarına müsait ortamı ile Oslo, şehrin kalbini sporseverlere açarak sıcacık bir ortam sağlıyor…

2. Samimiyet

Kar ve buzlarla kaplı Oslo’da, dünyanın en iyi kayakçılarının bir araya gelmesinin yarattığı sevincin yanı sıra gülümseyen insanlar ve arkadaşlık da içinizi ısıtan başka bir etken olacak. Yakın dostlarınızla birlikte geçirebileceğiniz harika bir haftayı ve istediğinizi yapabilme özgürlüğünü her zaman bulamayabilirsiniz. İyi değerlendirin!

3. Atlayış

57 metre yükseliğindeki rampa, Big Air dalındaki iskele atlayışlarının gördüğü en büyük parkulardan birisiydi ve yarışmacılara yaklaşık olarak 20 metre ileri, 15 bin kişilik seyirci topluluğuna paralel bir şekilde sürüklenme imkanı tanıyordu. Şehir içindeki kar kalitesini ve geçiş imkanlarını bulabilmek neredeyse imkansıza yakındı ancak işler yolunda gitti ve çok keyifli bir görsel şölen oluştu.

4. Rampa

Kusursuz bir rampanın korunumunu ve devamlılığını sağlamak hiç de kolay bir iş değil. X Games’in Oslo etabındaki 7.5 metrelik rampalar, güneş ağaçların arasından çekilene kadar üzerindeki katılımcılar için inanılmaz bir konfor ve hünerlerini sergileme imkanı sağlıyor. Güneşin altında her şey mümkün!

5. Gün batımı

Oslo’daki hava koşulları insanların kelimelerle tarif edemeyeceği cinsten bir güzelliğe sahip olunca izleyicilerin X Games’in düzenlendiği hafta boyunca dillerinden düşürmedikleri gündem de belirlenmiş oldu. Kusursuz bir gökyüzü, bulutsuz siluetler ve gün batımı manzaraları, her güne apayrı bir güzellik katıyor…