Mobilemenu
Profile

Yeni Yıla Girmek İçin Alternatif Yerler

2020’ye nerede gireceğinizden hala emin değil misiniz? Bu kez sıra dışı bir yılbaşı kutlaması yapmak ve daha önce gitmediğiniz bir yerde yeni yıla girmek istiyorsanız listemize göz atın. Bu yerler tipik bir yeni yıl partisinden ziyade bir macera vadediyor.

Hindistan'da festival sezonunun açılışına katılın

Hindistan'da Wild Frontiers’in Alternatif  Yılbaşı turuyla sıradışı bir yeni yıl partisine katılabilirsiniz. Hindistan’ın binlerce yerel hindu tanrılarının doğum günü olarak da kabul edilen yeni yıl festivali 1 hafta sürüyor. Burada ne havai fişek var ne de kornaya basma. Tura katılırsanız önce Yeni Delhi’deki kalıntıları ziyaret ediyorsunuz. Bisiklet ya da atla ufak bir gezintiye çıkıyorsunuz ve sonunda Taj Mahal civarındaki yeni yıl festivalinde saatlerce dans ederek yeni yıla girebiliyorsunuz.

Arjantin, Brezilya ve Şili’de, Copacabana tarzında yeni yılı kutlayın

2020’ye büyük bir macera eşliğinde girmek isterseniz, belki de en maceralı rotayı deneyebilirsiniz. Bu destansı seyahatte önce muazzam Patagonia’yı keşfedin ardından Santiago’ya inip oradan ise Arjantin’in alametifarikası Iguazu Şelalelerini ziyaret edebilirsiniz. Patagonia’nn buzulları, Arjantin’in şelalaleleri derken başkent Buenos Aires’te biraz dinlendikten sonra turu Brezilya’ya geçip başkent Rio de Janeiro'daki Copacabana plajındaki Yılbaşı Gecesi'nde bitirin. Bu tur elbette biraz cep yakıyor ama dünyanın en büyük macerası ile yeni yıla girmek de paha biçilemez.

Buz gibi bir kutlamaya hazır olun: Finlandiya ve Norveç

Yeni yıla Kuzey İskandinavya’da girmeye ne dersiniz peki? El değmemiş dağ ormanlarında vakit geçirip geceleri kuzey ışıklarını görebilirsiniz. Finlandiya ve Norveç rotasında bu macerayı tamamladıktan sonra ise sizi Norveç’in başkenti Oslo’da büyük bir parti bekliyor. İsterseniz ve üşümeyeceğinize güvenirseniz ortalama -20 derecede dışarıda eğlenebilir ya da özel olarak tutulan bir konser salounda müzik ve dans eşliğinde yeni yıla girebilirsiniz.

Cape Verde'de volkanik bir macera

Afrika ve Portekiz stillerinin eşsiz bir karışımını keşfetmek için Cape Verde turuna katılabilirsiniz. Volkanik zirveler ve geçitleri aştıktan sonra São Vicente adasına uğrayabilirsiniz. 1 haftaya yayılan bu tur Santiago adasındaki muazzam yeni yıl partisi ile bitiyor. Bu belki de o kadar yorgunluğun üstüne en çok ihtiyacınız olan şey olacak.

İzlanda’da gece içinde gündüzü yaşayın

Artık filmlere, dizilere, müzik video kliplerine ev sahipliği yapan İzlanda’nın meşhur şelaleleri, gayzerleri ve dağları bu kez yılbaşı için sizi bekliyor. Gündüzün hiç bitmediği mevsimde kısa süren gecelerde ise sizi bol yıldızlı ve ışıklı bir gökyüzü bekliyor. Yeni yıl partisinde ise o gökyüzü Kópavogur’un şenlik ateşi ışığı ve Reykjavik’in muhteşem havai fişek gösterisi ile aydınlanıyor.

Baykal Gölü’nde kızak yapın

Son bir sıra dışı öneriyle listemizi bitirelim. Trans-Sibirya hattında giderken karşılaşacağınız dünyanın en büyük gölü Baykal, yeni yıla girerken bazı etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Karla kaplı tayga ormanı ve tarihi Irkutsk ve donmuş Baykal Gölü özel olarak süsleniyor ve ziyaretçiler yeni yıla Baykal Gölü üstünde kayarak ya da kızak gezileri eşliğinde girebiliyor.