Mobilemenu
Profile

Yurt Dışında Yaz Tatili İçin En Ucuz Yerler

Yaz tatili hepimiz için yılın yorgunluğunu atma macerasıdır... Haziran başından itibaren aniden bastıran sıcaklarla şimdiden kendimizi sahillere nasıl atsak diye düşünmeye başladık. “Zaten her sene yurt içinde tatil yapıyoruz, bir kere de yurt dışında şöyle uygun fiyatla tatil yapsak” diyorsanız size bazı güzel haberlerimiz var.  Evet bir karşılaştırma yaptığınızda ve dövize vurduğunuzda hiçbir yer Türkiye kadar ucuz olmayacak ama yine de şöyle ekonomik bir şeyler olsun diyosanız listemize bir göz atın deriz.

Punta Cana, Dominik Cumhuriyeti

Güzel, beyaz kumlu plajları, palmiye ağaçları ve turkuaz suları, Punta Cana'yı cazip bir inzivaya dönüştürür ve cebinizi de çok yakmaz. Burada kritik nokta önceden ucuz bilet ayarlayabilmeniz, zira Dominik biletleri mesafe nedeniyle epey pahalı olabiliyor.

Açık havada bir macera için mükemmel olan ve 15 doğa parkına ev sahipliği yapan Punta Cana'nın her yerinde bir aksiyona dalmanız mümkün. Gündüzleri doğa sporları, akşamları ise renkli gece hayatına dalabilirsiniz. Bir ABD doları 50 Dominik Pezosuna denk geliyor bu da çok fazla harcama yapmadan çok şey yapabileceğiniz anlamına geliyor. 

Hvar Adası, Hırvatistan

Adriyatik Denizi'nde konuşlanan ve sahilden 28 kilometre açıkta bulunan Hvar Adası’nda sizi macera dolu bir ada kaçamağı bekliyor. Game of Thrones dizisinin de birçok sahnesine ev sahipliği yapan adadaki görkemli mimariyi hemen tanıyabilir ve kendinizi Yedi Krallık’ta gibi hissedebilirsiniz. Ada bu sebeple yani GOT turizmi nedeniyle biraz pahalılaşsa da hala birçok alternatifine göre ucuz durumda. İsterseniz kıyıda daha ucuz bir yer tutup günübirlik bu macera adasının tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle yerel yemek ve içkiler oldukça ucuz. 

Algarve, Portekiz

Algarve'de kıyı boyunca uzanan görkemli kaya oluşumları nefes kesicidir, ancak buradaki bir yolculuk sandığınız kadar pahalıya mal olmaz. Faro Bölgesi'nde Sevilla'dan sadece birkaç saat uzaklıkta bulunan Algarve, başka hiçbir yerde bulunamayan bir dizi kültürel deneyim sunuyor. Hem maceraya dalıp hem de tarihin ve sanatın içinde geçmişe doğru bir yolculuk yapmak isteyenler fiyatlarıyla da yüz güldüren Algarve’yi listelerine alabilir. Çok popüler bir tatil yeri olmadığı için hem kafa dinlemeniz hem de maceraya dalmanız mümkün. 

Palawan Adası, Filipinler

Palawan, şok edici derecede uygun fiyatlı, tenha bir ada cennetidir. Gitmek için harcadığınız para dışında neredeyse hiçbir şeye para harcamanıza gerek kalmıyor. 30 $ gibi fiyatla en lüks otellerde bir hafta geçirebiliyorsunuz. Özellikle su sporları yapmak isteyenler ve ada mutfağının keyfini çıkartmak isteyenler not almalı.

Korfu, Yunanistan

Yunanistan pahalı bir tatil yeri olarak biliniyor, ancak İyonya Adaları'ndaki bu küçük kasaba şaşırtıcı derecede uygun fiyatlara sahip. Yaklaşık 100 $ 'lık bir fiyatla muhteşem okyanus manzarasına sahip bir otelde günlerce konaklamanız mümkün. Ama o da fazla gelir tüm parayı ulaşıma verdik derseniz çok daha uygun fiyatlı hosteller de tercih edilebilir. Her iki durumda da, buradaki manzara paha biçilemez.