Mobilemenu

2017 yılının En İyi Ordu Kombat Botları

 

 
 

2017 yılının En İyi Ordu Kombat Botları :

 

 
Hep kaliteli ordu botları giymek istediniz mi, ancak aramaya nereden başlayacağınızı bilmiyor muydunuz?
Belki bireysel özelliklerin ne kadar iyi bir önyükleme yaptığını biliyorsunuz ancak bot incelemelerini kendiniz bulmak için zamanınız yokmu
Endişelenme.
Öncelikle mükemmel bir botu satın almak için neyi bilmek gerekir, ne tür botlara ne kadar yatırım yapmalısınız.

Hafif veya ağır olanlar mı?

 

 
Birçok alıcı, kullanmayacak pek çok özelliğe sahip savaş botları satın alma tuzağına düşüyor. Daha da kötüsü, bazı özellikler botların ağırlığına katkıda bulunur ve sizi yavaşlatabilir.
Bir çift bot almadan önce kendinize sormanız gereken ilk soru "Ne amaçla hangi botları kullanacağım?"
Sık sık yürüyüşe çıktığınızı varsayalım. Çelik uçlu ve yüksek kesimli bot fikrinden hoşlanırsınız, çünkü "cool" görünür ve güzel hissedilir.
Ancak gerçek şu ki, birkaç km.sonra (özellikle de giydiğiniz botlar orijinal deri ile yapılmışsa) botlarınız sizi yavaşlatacaktır.
İdeal olarak, çok hareket içeren açık hava etkinlikleri için hafif olanları kullanmanız ve ayağınızı korumanız gerektiğinde daha ağır olanları tercih etmeniz gerekir.
Örneğin bir şantiye üzerinde çalışıyorsanız, en iyi seçim daha ağır botlardır. çelik uçlu / yüksek kesime yapılacak yatırım buna değecektir.

Botum hangi malzemede olmalı?

Yine, bütçenizin yanı sıra botları nasıl kullanacağınıza da bağlıdır.
Uzun yıllar  kullanacağınız olan su geçirmez bir çift bot gerekiyorsa, deri ile lastik tabanlı özelliklere sahip bir çifte yatırım yapmalısınız. Ancak, gerçek bir deri bot naylon veya tekstil harmanına kıyasla çok daha pahalı ve ağır olmaktadır
Daha hafif  bir bot ihtiyaçlarınıza ve bütçenize daha iyi uyuyorsa, sentetik deri, naylon veya ikisinin bir kombinasyonunu tercih etmekten korkmayın.

Ayak parmağı stili

 

 
 
Çoğu alıcı, meşru muharebe botlarının çelik uçlu olması gerektirdiğine inanıyor ancak bazı alıcıların zorunlu olarak çelik uca ihtiyaç duymadığı savunuyor
Tabii, çelik uç  önyüklemesi bir şey atmaya ya da ayağınıza ağır bir nesne bırakarak oluşabilecek bazı yaralanmaları önleyecektir.
Yumuşak ayak parmakları bu bölümde çok fazla koruma sağlamaz, ancak hepsi botunuzun hangi ortamda olacağına bağlıdır.
Yaralanma ihtimaliniz var mı? Değilse, ağır bir bot yükünden kendinizi kurtarmalısınız, zira çelik uçlu bir bot giydiğinizde ağırlık artacaktır. Buna ek olarak, ısı iletiminden dolayı kışın giymek akıllıca bir karar değildir.
İşinizin niteliğini de dikkate alın. Günlük işinizde metal dedektörlerine girip çıkarsanız, çelik uçlu bir bot tarzınız olmayabilir.

Botun yüksekliği

 

 
 
Botun yüksekliği neden önemlidir?
Kısacası, botunuzdan aldığınız ayak bileği miktarını belirler.
Ağırlığınıza ve günlük olarak katıldığınız fiziksel aktivitelerin türüne bağlı olarak, ayak bileğinizi örten ve biraz yukarıya doğru devam eden bir önyükleme size bol miktarda destek sağlayacaktır.
Bununla birlikte, büyük olasılıkla bir bataklık veya ormanda yürürken daha yüksek bir bot hedeflemelisiniz.
Daha yüksek bir önyükleme daha fazla koruma sağlar ve ayak bileklerini savurmanızı engeller, ancak faaliyetleriniz yoğun hareketleri içermiyorsa, daha kolay kayma ve çıkarma yapabilen ve daha hafif olan daha düşük ayak bileği önyüklemesi ile gitmek isteyebilirsiniz.

Botları nerede giydiğinize göre seçebilirsiniz 

Su geçirmez olmayan bir çift askeri bot ile bir bataklıkta kendinizi hayal edin. Sıcaklığın ve nemin tatsız kombinasyonunu ele almayan bir bot sizi işinizde rahatsız edici ve daha az etkili hale getirebilir.
Peki bu durumda hangi botları seçmelisin?
Çok basit: Özellikleri inceleyin. Bu durumda ideal botlarınız su geçirmez olmalı ve çok iyi nefes alabilen bir materyalden yapılmalıdır.
Ya yürüyüş ve koşturup durursan?
Öyleyse botların suya dayanıklı olması gerekmez. Bunun yerine, rahat ve hafif olması gerekir; bu, muhtemelen sentetik deri ve naylon kombinasyonundan yapılmış bir bot demektir.
Gün boyunca ayağa kalkan güvenlik görevlisi iseniz?
Bu durumda, en üst düzey önceliğiniz rahat, hafif bir malzemeden yapılmış yüksek bir bot olmalıdır.
Kuru ve sıcak bir ortamda çalışıyorsanız nefes alabilen bir materyalden yapılmış biraz hafif bir bot seçmenizde fayda var. 
 En iyi seçenek, hafif deri ve havalandırmalı tekstilden yapılmış bir bot. Bu durumda su yalıtımı daha az önemlidir.

Ordu Onaylı Botlardan mı arıyorsunuz?

 

 
 
İsterseniz, aramanız gereken birkaç özellik var:
§  Botlar gerçek deriden yapılmalıdır, üst kısım sentetik deri veya domuz derisinden üretilemez. Kabul edilen tek deri türü inek / sığır deri derisidir.
§  Taban bot ile aynı renkte olmalıdır.
§  Dış taban, kauçuktan veya poliüretan poliüretandan yapılmalıdır.
§  Tabanların yüksekliği 2 "veya daha az olmalıdır.
§  Taban ayak parmağının etrafında veya topuğa kadar kıvrılmamalıdır.
§  Üst kısım deri veya deri ile örgü olmayan bir karışımdan yapılmalıdır.

 

§  AR 670-1 uyumlu olabilmesi için botun uzunluğu 8 inç olmalıdır
 

Top 5 Ordu Onaylı Askeri Bot Alışveriş Siteleri