Mobilemenu
Profile
Mario Carlos

Bebe ismiyle de tanınan Brezilyalı kitesurf’çü Carlos Mario, bu sporun müdavim ve profesyonellerinin sık sık uğradığı Cauipe Lagoon bölgesinde dünyaya gelmiş. Babası bir balıkçı olan Mario, kendi ekipmanlarını alamadığı için sık sık turistlerin materyalleri ile çalışarak kendini geliştirmiş ve belli bir süre sonra izleyenleri yaptığı hareketlerle kendine hayran bırakmayı başarmış. Henüz 17 yaşındaki genç sporcu şimdiden podyumun en tepesinde boy göstermeye başladı bile!

Doğum tarihi: 23 Ocak 1998

Doğum yeri: Cauipe Lagoon, Brezilya

Branş/Disiplin:  Kitesurf Freestyle

Motto: “Bu sporda marka olarak, bölgemde yaşayan pek çok yetenekli çocuğa iyi bir gelecek yaratmaları için fırsat vermek istiyorum.”

Başarılar:

- Fuerteventura Kitesurf World Championships serbest stil birincisi (2015)

- Tarifa Kitesurf World Championships serbest stil birincisi (2015)

- Pringles Kitesurf World Cup St. Peter-Ording serbest stil üçüncüsü (2015)

Biliyor muydunuz?

Carlos Mario, 2012 yılında, rüyası uluslararası bir atlet yetiştirmek olan Sao Paulolu bir iş adamıyla tanışmış. Bu kişi ona ihtiyacı olan tüm ekipmanı sağlamış ve Mario’nun şampiyon olabilmesi için gerekli olan bütün masrafları üstlenmiş. Sonuç; Mario, 2013 yılında yani henüz 15 yaşındayken Brezilya şampiyonu olmuş. Bundan daha kısa sürede geri dönüş sağlayan herhangi bir yatırım yöntemi bulmak zor!

Tarifa 2015 Erkekler Freestyle finali

Carlos Mario, Marc Jacobs’a karşı

Yeni bir efsane doğuyor!

Carlos Mario uzun yıllar boyunca wakeboard’u domine edecek gibi görünüyor…