Mobilemenu
Profile
Simin Bıçakcıoğlu

1989 doğumlu olan Simin Bıçakcıoğlu, Koç Üniversitesi İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden 2012 yılında başarı ile mezun oldu. Otomobil sporları kariyerine 18 yaşında başladı ve 2008-2009 sezonlarında Honda Type-R ile pist yarışlarına katıldı. Türkiye’deki eğitim programları haricinde İtalya’da Vittorio Caneva Rally School, Norveç’te John Haugland Winter Rally School‘a devam etti.

Doğum tarihi: 21 Kasım 1989

Doğum yeri: İstanbul, Türkiye

Branş/Disiplin: Ralli

Motto: "Ralli; çok uzun soluklu, sabır isteyen, strateji, yardımlaşma ve co-pilotunuzla uyum içinde olmayı gerektiren bir spor. Ralli bana sabretmeyi, birçok kötü ve eksik gördüğüm yanımı törpülemeyi öğretti. Muhatap olduğum herkese saygı duymayı öğrendim."

Başarılar:

- Türkiye Ralli Kadınlar Birincisi (2012, 2013, 2014)

İlgilendiği diğer spor dalları: Okçuluk, atıcılık, tenis, binicilik, voleybol

Biliyor muydunuz?

Kendini bildi bileli, ailesi ne zaman şehir dışında olsa evin otomobilini kaçırırdı. Bir süre sonra babası bunu farketti, önce bu duruma çok kızsa da sonra kızını ileri sürüş teknikleri alması için yönlendirdi.

Babasının "İnsanlar kıyafetleriyle karşılanır, fikirleriyle uğurlanır." sözünü aklından çıkarmayarak dış görünüşüne çok önem veriyor. Yarışlarda bile. Ojeleri, fönlü saçı ve hafif makyajıyla yarışıyor. Kadınsılığını korumaya özen gösteriyor. Bu sporu yapanların erkeksileşmesi gerektiğine inanmıyor.

Simin Bıçakcıoğlu - Gürkal Menderes

Elif Bekfelavi, Türkiye Ralli Kadınlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu'ndan eğitim alıyor

Fakir Veyron Reklamı